Enerji Bakanlığı’ndan İsrail anlaşması açıklaması

Enerji Bakanlığı’ndan İsrail anlaşması açıklaması

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İsrail ile anlaşma imzalandığı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İsrail ile anlaşma imzalandığı yönünde ortaya atılan iddiaların, muhatap alınmayacak seviyede ciddiyetten uzak, gerçek dışı ve tamamen iftira niteliğinde olduğunu bildirdi. 

Bakanlığın twitter hesabından yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Köklerinden koparak, Türkiye aleyhtarı her söylem ve eylemin arkasına takılan bazı siyasi isimler bir kez daha hiçbir mesnet bilgiye dayanmadan, tamamen manipülatif amaçlarla Bakanlığımızın, İsrail ile enerjide anlaşma imzaladığını iddia etmiştir. Ortaya atılan iddialar muhatap alınmayacak seviyede ciddiyetten uzak, gerçek dışı ve tamamen iftira niteliğindedir. Kamuoyunun gündeminin böyle iftiralarla meşgul edilmesinden duyduğumuz rahatsızlığı ifade ederken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak bütün faaliyetlerimizi şeffaflık ilkesi çerçevesinde kamuoyu ile paylaştığımız hususunu vatandaşlarımızın bilgisine sunarız."