JESDER'in jeotermal fotoğraf yarışmasını kazananlar belli oldu

JESDER'in jeotermal fotoğraf yarışmasını kazananlar belli oldu

Enerji Günlüğü - JESDER’in, jeotermalin ülkemizdeki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında birinciliği Anadolu Ajansı'ndan Özkan Bilgin, "Soğuk Sıcak Buluşması" adlı fotoğrafıyla kazandı.

JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği)’nin, jeotermalin ülkemizdeki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasının ödül töreni Ankara’da düzenlenen GT’2018 Jeotermal Kongresi’nde gerçekleşti. 

Yarışmada birinciliği Anadolu Ajansı'ndan Özkan Bilgin, "Soğuk Sıcak Buluşması" adlı fotoğrafıyla kazandı. İkinciliği, "Jeotermal Günbatımı" adlı fotoğrafıyla Sabri Avdan, üçüncülüğü "Pamuk Sondajı" adlı fotoğrafıyla Robert Wotherspoon elde etti. 

Merve Aydın'a "Temiz Enerjinin Yıldızı", Nükte Aşkay'a da "Umurlu Plant" adlı fotoğrafları için de jüri özel ödülü verildi.

FOTOĞRAFLAR JEOTERMAL ENERJİNİN İHTİŞAMINI ÇOK GÜZEL ANLATIYOR

JESDER Başkanı Ufuk Şentürk, yarışmanın amacının jeotermal enerjinin çıktığı topraklardaki gücü ve etkisini daha görünür kılmak istediklerini belirterek, “Yarışmaya çok güzel fotoğraflar geldi. Jüri, içlerinde ödüle değer olanları seçmekte zorlandı. Dereceye giren eserler, suyun, termal kaynakların üzerine kurulan enerji tesislerindeki işlenişini, yeraltından çıkan sıcak suyun enerjiye dönüşümünü ve jeotermal enerjinin ihtişamını çok güzel anlatıyorlar” diye konuştu.        

JESDER, jeotermal enerji fotoğraf yarışmasını gelenekselleştirerek önümüzdeki yıllarda da sürdürecek.