EPDK 33 uzman yardımcısı alacak

EPDK 33 uzman yardımcısı alacak

Enerji Günlüğü - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) çeşitli alanlarda eğitim almış üniversite mezunları arasından 33 uzman yardımcısı alacak. 

EPDK, enerji uzman yardımcısı almak için sınava açtı. Sınav 11 - 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak. Sınava, devlet memurluğu şartlarını taşıyanlar arasından 1 Ocak 2107 itibariyle 35 yaşını doldurmamış kişiler girebilecek. Adayların 2017 yılında yapılan KPSS sınavından 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor. 

En yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, öğrenim dalları itibariye yapılacak sıralamada, öğrenim dallarına ayrılan kontenjanın 4 (dört) katı aday içerisine girenler sınava katılma şansına sahip. 

Elektrik ve/veya elektronik mühendislerinden 8, harita kimya mühendisliği ile petrol ve doğalgaz mühendisliği mezunlarından 3 kişi, harita, geomatik ve jeodezi-fotogrametri mühendislerinden 1 kişi, işletme ve endüstri mühendislerinden 2 kişi, makine mühendislerinden 2 kişi, bilgisayar mühendislerinden 2 kişi, inşaat mühendisliğinden 1 kişi, hukuk fakültesi mezunlarından 2 kişi, istatistik lisans mezunlarından 3 kişi, işletme, iktisat, kamu yönetimi, siyaset bilimi, maliye, uluslararıs ilişkiler, siyaset bilimi bölümleri mezunlarından 9 kişi olmak üzere toplam 33 uzman yardımcısı alınacak. 

Giriş sınavı başvuru tarihleri 13 - 20 Kasım 2017 olarak belirlendi. Başvurular 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 23:59'a kadar http://www.epdk.org.tr internet adresinde yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacak.